JDT vs Selangor FCJDT 1.45 | Seri 4.20 | Selangor 6.50·
Man City vs ArsenalMan City 1.72 | Seri 3.60 | Arsenal 4.80·
Lee Zii Jia vs AxelsenZii Jia 2.85 | Axelsen 1.40·
Bleed MY vs Paper RexBleed 2.40 | Paper Rex 1.55·
Real Madrid vs BarcelonaReal Madrid 2.10 | Seri 3.50 | Barcelona 3.25·
KL City vs Pahang FAKL City 1.95 | Seri 3.40 | Pahang 3.90·
JDT vs Selangor FCJDT 1.45 | Seri 4.20 | Selangor 6.50·
Man City vs ArsenalMan City 1.72 | Seri 3.60 | Arsenal 4.80·
Lee Zii Jia vs AxelsenZii Jia 2.85 | Axelsen 1.40·
Bleed MY vs Paper RexBleed 2.40 | Paper Rex 1.55·
Real Madrid vs BarcelonaReal Madrid 2.10 | Seri 3.50 | Barcelona 3.25·
KL City vs Pahang FAKL City 1.95 | Seri 3.40 | Pahang 3.90·
Odds Masa Nyata Terkini

Odds Perlawanan Permata123 — Senarai Odds Sukan Terkini & Paling Kompetitif di Malaysia

Semak odds terkini untuk semua perlawanan sukan di permata123 — dari Liga Super Malaysia dan EPL hinggalah badminton, e-sukan dan tenis. Odds kami dikemas kini setiap saat menggunakan data langsung supaya anda sentiasa mendapat nilai terbaik sebelum dan semasa bertaruh.

500+
Perlawanan Sehari
30+
Sukan Diliputi
80+
Pasaran Per Match
permata123

Odds Perlawanan Terkini

Dikemas kini setiap saat — klik pada sebarang odds untuk bertaruh

Format:
Liga Super Malaysia LIVE
Perlawanan Masa / Skor 1X2 — Tuan Rumah 1X2 — Seri 1X2 — Tetamu AH (-0.5) O/U 2.5
Liga Super · Siri 1
Johor Darul Ta'zim FC vs Selangor FC
LIVE 67'
2 – 1 JDT1.45 Seri4.20 Selangor6.50 JDT -0.51.88 O 2.51.92
Liga Super · Siri 1
KL City FC vs Pahang FA
Malam ini 20:45
Akan Datang KL City1.95 Seri3.40 Pahang3.90 KL -0.51.85 O 2.51.90
Liga Super · Siri 1
Kedah Darul Aman FC vs Perak FC
Sabtu 19:45
Akan Datang Kedah2.05 Seri3.30 Perak3.60 Kedah -0.51.92 O 2.51.95
English Premier League LIVE
Perlawanan Masa / Skor 1X2 — Tuan Rumah 1X2 — Seri 1X2 — Tetamu AH (-0.5) O/U 2.5
EPL · Minggu 30
Manchester City vs Arsenal
LIVE 34'
1 – 0 Man City1.72 Seri3.60 Arsenal4.80 City -0.51.78 O 2.51.95
EPL · Minggu 30
Liverpool vs Chelsea
Ahad 22:00
Akan Datang Liverpool1.85 Seri3.50 Chelsea4.20 LFC -0.51.82 O 2.51.88
EPL · Minggu 31
Manchester United vs Tottenham
Isnin 03:00
Akan Datang Man Utd2.30 Seri3.20 Spurs3.10 Utd -0.52.05 O 2.51.90
Badminton — BWF World Tour LIVE
Perlawanan Status Pemain 1 Pemain 2 O/U Set Set Pemenang
BWF World Tour Finals · QF
Lee Zii Jia vs Viktor Axelsen
LIVE Set 2
21-18 / 21 Lee Zii Jia2.85 Axelsen1.40 O/U 2.51.75 Set 31.90
BWF World Tour Finals · SF
Aaron Chia / Soh Wooi Yik vs Fajar/Rian
Sabtu 14:00
Akan Datang Chia/Soh2.10 Fajar/Rian1.68 O/U 2.51.80 Set 31.95
E-Sukan — MLBB & Valorant
Perlawanan Status Pasukan 1 Pasukan 2 O/U Maps Handicap
MLBB SEA Championship
Team Malaysia vs Team Singapore
LIVE Game 2
1 – 0 Malaysia1.65 Singapore2.20 O/U 2.51.90 MY -1.51.78
Valorant Champions Tour
Bleed Esports (MY) vs Paper Rex
Sabtu 21:00
Akan Datang Bleed MY2.40 Paper Rex1.55 O/U 2.51.85 Bleed -1.52.10

Memahami Odds Perlawanan di Permata123

Ramai pemain baru yang tertanya-tanya — apa sebenarnya maksud angka-angka yang tertera pada odds perlawanan? Jawapannya mudah kalau anda tahu cara membacanya. Di permata123, kami menyediakan tiga format odds yang berbeza supaya pemain dari pelbagai latar belakang boleh memilih yang paling selesa untuk mereka.

Format perpuluhan (decimal odds) adalah yang paling popular di kalangan pemain Malaysia di permata123. Odds 2.50 bermakna setiap RM 1 yang anda pertaruhkan, anda akan menerima pulangan RM 2.50 jika menang — termasuk modal asal. Ini cara yang paling mudah untuk mengira potensi kemenangan dengan cepat. Kalau anda pertaruhkan RM 100 pada odds 2.50, kemenangan bersih anda ialah RM 150 (RM 250 pulangan tolak RM 100 modal).

Format odds Melayu (Malay odds) pula berasal dari Asia Tenggara dan masih ramai digunakan oleh pemain berpengalaman di permata123. Ia terbahagi kepada dua jenis — positif dan negatif. Odds positif seperti +1.50 bermaksud anda menang RM 1.50 untuk setiap RM 1 yang dipertaruhkan. Odds negatif seperti -1.50 bermaksud anda perlu pertaruhkan RM 1.50 untuk menang RM 1. Pemain yang biasa dengan format ini mendapati ia lebih mudah untuk menilai nilai sebenar sesuatu pertaruhan.

Yang paling penting untuk difahami ialah, tidak kira format mana yang anda pilih di permata123, nilai sebenar pertaruhan adalah sama. Ini hanyalah cara berbeza untuk menyatakan maklumat yang sama. Pilih format yang paling mudah anda fahami menggunakan butang tukar format di atas jadual odds.

permata123

Jenis-Jenis Format Odds di Permata123

Fahami perbezaan setiap format dan pilih yang paling sesuai untuk anda

Odds Perpuluhan (Decimal)
Pulangan = Pertaruhan × Odds
Format paling popular di Malaysia dan Eropah. Mudah dikira — angka yang lebih tinggi bermaksud kemenangan yang lebih besar. Termasuk modal asal dalam pengiraan.
Contoh: Pertaruhan RM 100 × Odds 2.50 = Pulangan RM 250 (untung bersih RM 150)
Odds Melayu (Malay Odds)
+ve: Untung = Pertaruhan × Odds
-ve: Untung = Pertaruhan / |Odds|
Format tradisional Asia Tenggara. Nilai positif bermaksud pasukan tidak difavoritkan, nilai negatif bermaksud pasukan yang difavoritkan. Digunakan meluas oleh pemain berpengalaman.
Contoh: Odds +1.50 dengan RM 100 = Untung bersih RM 150. Odds -1.50 dengan RM 150 = Untung bersih RM 100
Odds Hong Kong (HK)
Untung Bersih = Pertaruhan × Odds HK
Serupa dengan odds perpuluhan tetapi tidak termasuk modal asal dalam angka odds. Odds HK 1.50 = Odds Perpuluhan 2.50. Popular di kalangan pemain veteran Asia.
Contoh: Pertaruhan RM 100 × Odds HK 1.50 = Untung bersih RM 150 (terima balik RM 250 termasuk modal)

Pasaran Pertaruhan Popular di Permata123

Lebih 80 jenis pasaran untuk setiap perlawanan bola sepak besar

1X2 — Keputusan Perlawanan
Pilih tuan rumah menang, seri atau tetamu menang
Sentiasa ada
Handicap Asia (AH)
Beri kelebihan gol kepada pasukan lebih lemah untuk odds lebih seimbang
+40 pilihan
Over/Under (O/U) Gol
Teka sama ada jumlah gol melebihi atau kurang dari angka yang ditetapkan
+20 pilihan
Pencetak Gol
Teka siapa yang akan mencetak gol pertama, terakhir atau bila-bila masa
Per pemain
Sepakan Sudut (Corners)
Teka jumlah sepakan sudut keseluruhan atau per separuh masa
+10 pilihan
Kad Kuning / Merah
Teka jumlah amaran kad yang akan dikeluarkan sepanjang perlawanan
+8 pilihan
Keputusan Separuh Masa
Teka keputusan 1X2 khusus untuk separuh masa pertama atau kedua sahaja
+6 pilihan
Parlay / Accumulator
Gabungkan beberapa pertaruhan untuk odds berganda dan pulangan lebih besar
Sehingga 12 kaki

Handicap Asia — Panduan Ringkas

Handicap Asia adalah pasaran paling popular untuk bola sepak di Malaysia. Ia memberikan kelebihan atau kekurangan gol kepada pasukan supaya odds menjadi lebih seimbang dan pertaruhan lebih menarik.

AH 0 — Asian Handicap Level

Tiada gol kelebihan. Jika perlawanan berakhir seri, pertaruhan anda dikembalikan sepenuhnya. Anda hanya menang jika pasukan anda benar-benar memenangi perlawanan.

Contoh: JDT AH 0 vs Selangor. Odds JDT 1.85. Jika JDT menang mana-mana gol — anda menang. Jika seri — wang dikembalikan.
AH -0.5 — Pasukan Difavoritkan Menang

Pasukan yang bertanda -0.5 perlu menang dengan sekurang-kurangnya 1 gol untuk pertaruhan anda menang. Jika seri atau kalah, pertaruhan hilang sepenuhnya.

Contoh: Man City -0.5. Odds 1.78. Man City perlu menang sekurang-kurangnya 1-0. Jika seri 0-0 — pertaruhan anda kalah.
AH -1 / -1.5 — Untuk Pasukan Terlalu Kuat

Digunakan apabila pasukan sangat kuat bertentangan dengan lawan yang jauh lebih lemah. -1 bermaksud pasukan perlu menang dengan 2+ gol untuk kemenangan penuh.

Contoh: Brasil -1.5 vs Maldives. Odds 1.65. Brasil perlu menang sekurang-kurangnya 2-0 untuk pertaruhan anda menang.

permata123

Kenapa Odds Permata123 Lebih Kompetitif?

Apabila pemain Malaysia membandingkan odds perlawanan dari pelbagai platform, satu perkara yang konsisten mereka perhatikan ialah nilai odds di permata123 secara keseluruhannya lebih baik berbanding kebanyakan platform lain yang beroperasi di rantau Asia Tenggara. Ini bukan kebetulan — ia adalah hasil daripada beberapa faktor teknikal dan operasi yang kami bangunkan dengan teliti.

Pertama, permata123 menggunakan sistem penetapan odds yang menggabungkan data dari pelbagai sumber antarabangsa secara masa nyata. Ini bermakna odds yang anda lihat bukan sekadar angka yang ditetapkan secara manual, tetapi mencerminkan keseimbangan pasaran global yang dikemas kini setiap saat. Apabila berlaku pergerakan odds besar di pasaran Eropah, sistem permata123 akan menyesuaikan odds kami dalam masa beberapa saat.

Kedua, margin atau "vig" yang dibina dalam odds permata123 adalah antara yang paling rendah di Malaysia. Margin yang lebih rendah bermaksud lebih banyak nilai yang dikembalikan kepada pemain dalam jangka panjang. Untuk perlawanan bola sepak Liga Super Malaysia, margin permata123 biasanya berada antara 4% hingga 6%, jauh lebih rendah berbanding sesetengah operator lain yang boleh mencecah 10% atau lebih.

Ketiga, permata123 memberikan perhatian khusus kepada sukan tempatan Malaysia. Untuk Liga Super, Piala Malaysia dan perlawanan badminton yang melibatkan pemain Malaysia, kami mempunyai penganalisis pasaran yang memahami konteks tempatan — susunan pasukan, prestasi terbaru, rekod tandang dan tuan rumah, serta faktor lain yang mungkin tidak diambil kira oleh platform antarabangsa. Ini bermakna odds untuk sukan tempatan di permata123 lebih tepat dan lebih mencerminkan realiti sebenar.


Kelebihan Sistem Odds Permata123

Teknologi dan ciri yang memastikan anda sentiasa mendapat nilai terbaik

500+
Perlawanan/Hari
80+
Pasaran Per Match
1 Saat
Kemas Kini Odds
<5%
Margin Odds
Kemas Kini Masa Nyata

Odds di permata123 dikemas kini setiap saat menggunakan feed data langsung dari penyedia maklumat sukan terkemuka global. Tiada kelewatan, tiada data lapuk.

Amaran Pergerakan Odds

Tetapkan sasaran odds dan permata123 akan memberitahu anda apabila odds mencapai nilai yang anda mahu — supaya anda tidak terlepas masa masuk yang paling baik.

Sejarah Pergerakan Odds

Lihat graf pergerakan odds dari masa pembukaan hingga semasa untuk sebarang perlawanan. Pergerakan odds yang mendadak sering memberikan petunjuk penting tentang berita terkini.

Kalkulator Odds Terbina

Kira potensi kemenangan anda sebelum mengesahkan pertaruhan. Kalkulator odds permata123 menyokong semua tiga format dan kiraan parlay berbilang kaki.


Cara Membaca & Menggunakan Odds di Permata123

Panduan langkah demi langkah untuk pemain baharu yang ingin mula bertaruh dengan bijak menggunakan odds perlawanan permata123.

1
Pilih Format Odds Yang Selesa

Di bahagian atas jadual odds, pilih sama ada format Perpuluhan, Melayu atau Hong Kong. Semua format menunjukkan nilai yang sama — pilih yang paling mudah anda faham dan kira.

2
Kira Potensi Kemenangan

Untuk format perpuluhan, darab jumlah pertaruhan dengan odds. RM 200 × odds 1.90 = pulangan RM 380 (untung bersih RM 180). Gunakan kalkulator terbina permata123 untuk kiraan lebih tepat.

3
Semak Pergerakan Odds

Sebelum bertaruh, semak sama ada odds bergerak naik atau turun. Odds yang turun mendadak biasanya menandakan majoriti wang masuk ke satu arah atau ada berita terbaru yang mempengaruhi perlawanan.

4
Klik Odds & Sahkan Pertaruhan

Klik pada odd yang anda pilih, masukkan jumlah pertaruhan dalam RM, semak slip pertaruhan dan tekan "Sahkan". Wang dikurangkan serta-merta, kemenangan dikreditkan apabila perlawanan tamat.

5
Pantau Via Aplikasi Mudah Alih

Aplikasi permata123 untuk iOS dan Android membolehkan anda memantau odds secara langsung, menerima notifikasi pergerakan odds dan menguruskan slip pertaruhan semasa dalam perjalanan.

Daftar & Bertaruh Sekarang
permata123
Deposit Mudah Dalam RM

Deposit via Touch 'n Go eWallet, GrabPay, DuitNow, Boost, ShopeePay atau FPX (Maybank2u, CIMB Clicks). Minimum RM 20, wang masuk dalam beberapa saat.

Transaksi Dilindungi

Semua pertaruhan dan pembayaran di permata123 dilindungi dengan enkripsi SSL 256-bit. Pengeluaran kemenangan diproses dalam masa 3 hingga 5 minit.


Tips Membaca Odds Untuk Pemain Malaysia

Strategi praktikal yang boleh anda gunakan hari ini di permata123

Satu kesilapan yang kerap dibuat oleh pemain baharu ialah menganggap bahawa odds yang tinggi sentiasa bermakna peluang menang yang kecil dan odds rendah bermakna perlawanan mudah diramal. Hakikatnya, odds hanyalah gambaran bagaimana pasaran meletakkan nilai pada kebarangkalian sesuatu keputusan — dan pasaran tidak selalu betul.

Ambil contoh perlawanan Liga Super Malaysia antara JDT dan pasukan yang jauh lebih lemah. Odds JDT mungkin berada pada 1.30 — sangat rendah. Ini bermakna untuk setiap RM 100 yang anda pertaruhkan, anda hanya akan untung RM 30. Sebaliknya, odds pasukan lebih lemah mungkin 8.00 atau lebih. Pertaruhan pada underdog jarang memberi pulangan tetapi bila ia berhasil, nilai yang diperoleh adalah luar biasa. Di permata123, strategi "value betting" — mencari perlawanan di mana odds lebih tinggi daripada kebarangkalian sebenar — adalah pendekatan yang digunakan oleh pemain yang lebih berpengalaman.

Untuk pertaruhan badminton pula, ramai pemain Malaysia yang tahu betul tentang kekuatan dan kelemahan atlet tempatan seperti Lee Zii Jia, Aaron Chia dan Soh Wooi Yik. Pengetahuan ini sebenarnya memberikan kelebihan kepada pemain Malaysia berbanding pemain dari negara lain — anda tahu bila Lee Zii Jia dalam bentuk baik, bila dia baru pulih dari kecederaan, dan lawan siapa yang biasanya susah untuknya. Maklumat ini boleh membantu anda menilai sama ada odds yang ditawarkan permata123 mewakili nilai yang baik atau tidak.

Untuk e-sukan, khususnya MLBB dan Valorant, komuniti gaming Malaysia adalah antara yang paling aktif di Asia Tenggara. Pemain yang mengikuti liga tempatan dan antarabangsa dengan rapat selalunya mempunyai perspektif yang lebih tajam tentang kekuatan pasukan berbanding sistem odds automatik. Ini mencipta peluang nilai yang menarik di permata123 apabila pasukan Malaysia yang kurang dikenali secara global sebenarnya mempunyai prestasi yang kuat di peringkat serantau.

Namun begitu, satu prinsip asas yang tidak boleh dilupakan: bertaruh perlu selalu berasaskan bajet yang anda mampu. Permata123 menggalakkan semua pemain untuk menetapkan had harian atau mingguan dalam akaun mereka. Odds yang menarik tidak bermakna kemenangan yang dijamin — dan pendekatan yang paling bijak adalah menjadikan pertaruhan sebagai hiburan yang bertanggungjawab, bukan cara untuk mencari pendapatan utama.


Dasar Privasi Permata123

Permata123 melindungi data peribadi anda — termasuk sejarah pertaruhan dan maklumat akaun — dengan enkripsi SSL 256-bit. Kami tidak berkongsi maklumat anda kepada pihak ketiga tanpa kebenaran nyata anda dan mematuhi sepenuhnya Akta Perlindungan Data Peribadi 2010 (PDPA) Malaysia. Sila baca Dasar Privasi penuh kami untuk maklumat lanjut. Dengan terus menggunakan permata123, anda bersetuju dengan dasar tersebut.


Soalan Lazim — Odds Perlawanan

Soalan yang paling kerap ditanya tentang odds di permata123

Untuk pemain baharu di permata123, format odds perpuluhan (decimal) adalah yang paling disyorkan kerana ia paling mudah dikira. Anda hanya perlu darabkan jumlah pertaruhan dengan angka odds untuk mendapatkan jumlah pulangan penuh termasuk modal. Contohnya, jika anda pertaruhkan RM 50 pada odds 2.80, pulangan anda jika menang ialah RM 140 (termasuk RM 50 modal asal). Anda boleh menukar format odds di bahagian atas jadual odds di mana-mana perlawanan pada permata123.

Odds perlawanan di permata123 dikemas kini secara automatik setiap saat menggunakan feed data langsung dari penyedia maklumat sukan antarabangsa. Untuk perlawanan yang sedang berlangsung (live betting), perubahan odds berlaku setiap beberapa saat berdasarkan perkembangan sebenar di padang atau gelanggang. Untuk perlawanan yang belum bermula (pre-match), odds biasanya mula bergerak secara aktif dalam 24 hingga 48 jam sebelum perlawanan bermula apabila berita susunan pemain dan faktor lain mula dikira masuk.

Pertaruhan 1X2 biasa mempunyai tiga keputusan — tuan rumah menang, seri atau tetamu menang. Handicap Asia (AH) di permata123 pula menghapuskan kemungkinan seri dengan memberikan kelebihan atau kekurangan gol kepada satu pasukan. Ini menjadikan odds lebih seimbang untuk kedua-dua pasukan dan pilihan hanya tinggal dua — tuan rumah atau tetamu. Contohnya, AH -0.5 kepada pasukan kuat bermakna pasukan itu perlu menang sekurang-kurangnya satu gol untuk pertaruhan anda menang. Jika perlawanan berakhir seri, pertaruhan AH -0.5 kalah sepenuhnya. Handicap Asia sangat popular di kalangan pemain Malaysia di permata123 kerana menawarkan odds yang lebih baik dan lebih mudah untuk dikalkulasikan.

Ya, permata123 menyokong pertaruhan parlay atau accumulator di mana anda boleh menggabungkan sehingga 12 kaki (pilihan) dari perlawanan yang berbeza dalam satu slip pertaruhan. Odds setiap kaki akan didarabkan bersama, menghasilkan potensi pulangan yang jauh lebih besar berbanding pertaruhan tunggal. Risikinya, semua kaki perlu menang untuk pertaruhan keseluruhan menang. Jika satu sahaja kaki kalah, keseluruhan parlay anda tewas. Permata123 menyediakan kalkulator parlay yang membolehkan anda melihat potensi kemenangan sebelum mengesahkan slip pertaruhan.

Odds pre-match ditetapkan sebelum perlawanan bermula dan kekal agak stabil sehingga wisel mula berbunyi, dengan perubahan kecil berdasarkan berita dan pergerakan pasaran. Odds live pula dikemas kini setiap saat semasa perlawanan berlangsung berdasarkan apa yang sebenarnya berlaku di padang — gol, kad, kecederaan dan lain-lain. Odds live di permata123 berubah dengan cepat dan sering menawarkan nilai yang berbeza daripada odds pre-match. Pemain yang pandai membaca permainan boleh mendapat nilai yang sangat baik dari pertaruhan live apabila odds bergerak mendadak akibat perkembangan di padang yang belum diambil kira sepenuhnya oleh sistem.

Odds Terbaik Menanti Anda di Permata123!

Lebih 500 perlawanan dengan odds kompetitif setiap hari. Daftar sekarang, deposit minimum RM 20 dan mulakan pengalaman bertaruh dengan odds terbaik di Malaysia.

English